Zwiększona stawka VAT dla hamburgerów na wynos to kolejny problem przedsiębiorców

17 maja 2019 06:46

Fiskus w walce o pieniądze po raz kolejny sięgnął po nieczyste praktyki. W roku 2016 stawka VAT dla hamburgerów na wynos została zwiększona z 5 do 8 procent. Sama zmiana nie była bardzo dotkliwa dla przedsiębiorców, ale fiskus postanowił egzekwować prawo wstecz i nakłada kary na przedsiębiorstwa, które wcześniej stosowały 5 procentową stawkę VAT. Jest to kolejny przykład nieuczciwych praktyk Urzędu Skarbowego, który takim działaniem bardzo mocno uderza w przedsiębiorców i zmusza ich często do zaciągania kredytów.

Celem działań jest uderzenie w duże zagraniczne koncerny, ale dostaje się rodzimym przedsiębiorcom. Od samych franczyzobiorców sieci McDonald’s Urząd Skarbowy domaga się 130 milionów złotych zaległego VATu. Obowiązek zapłacenia należnego podatku jest nakładany również na mniejszych przedsiębiorców. Mimo, że prawo nie działa wstecz to fiskus i rząd już wielokrotnie udowodniły, że nie ma to dla nich żadnego znaczenia.

Polscy przedsiębiorcy za sprawą nieuczciwych praktyk fiskusa po raz kolejny muszą zmagać się z poważnymi problemami. Warto zatem przenieść działalność do Wyoming i założyć spółkę LLC. W ten sposób można ochronić swój biznes przed nieuczciwymi praktykami Urzędu Skarbowego.

Formularz kontaktowy