Kancelaria Wyoming LLC USA

Własna firma w USA? Poradnik jak założyć firmę w raju podatkowym

Globalny rynek stworzył wiele możliwości dla przedsiębiorców i sprawił, że dużo łatwiej otworzyć firmę poza własnym krajem. Poniżej podpowiadamy, jak wyeksportować swoją działalność za ocean, by znaleźć się w raju podatkowym. Procedura założenia własnej spółki jest dużo łatwiejsza niż sądzisz, a większa część procesu administracyjnego jest realizowana przez Internet. Odpowiednik KRS w USA umożliwia rejestrację nawet w jeden dzień! Sprawna weryfikacja NIP pozwoli na dopełnienie spraw urzędowych. Oferujemy usługi w stanie Wyoming, ponieważ proces rejestracji i koszty utrzymania działalności są tam dużo tańsze niż w Delaware.

Jak otworzyć firmę w USA – krok po kroku

Marzy Ci się założenie firmy w raju podatkowym? Zastanawiasz się jak otworzyć biznes w USA? Twoja własnadziałalność gospodarcza nie przynosi tylu korzyści, ile powinna? Raj podatkowy Delaware okazał się zbyt drogą opcją? Przeczytaj poniższe wskazówki, a zobaczysz, że zaledwie 5 prostych kroków wystarczy do rejestracji Twojej spółki w Wyoming!

  1. Konsultacja z Kancelarią Wyoming. Przeanalizujemy Twoją obecną sytuację na polskim rynku, dobierzemy najkorzystniejszy model biznesu i ustalimy detale kolejnych działań, by założenie firmy w USA przebiegło sprawnie.
  2. Mianowanie przedstawiciela prawnego i przygotowanie uchwał początkowych. Dzięki temu możesz otworzyć własną firmę w raju podatkowym bez podróżowania za ocean.
  3. Rejestracja elektroniczna. Nasi eksperci przygotują niezbędne dokumenty oraz zarejestrują spółkę w rejestrze stanowym, stanowiącym odpowiednik polskiegoKRS w USA.
  4. Nadanie i weryfikacja NIP (EIN). W USA możliwe jest otrzymanie numeru podatnika przez Internet lub pocztą tradycyjną.
  5. Uzyskanie certyfikatów i licencji. Doradzimy w zakresie formalności niezbędnych do legalnego funkcjonowania w Wyoming.

Założenie firmy w raju podatkowym w USA?

Nie każde państwo rządzi się tymi samymi prawami. Założenie firmy w raju podatkowym wiąże się z kosztami zależnymi od danego stanu (Wyoming jest jedną z najtańszych opcji). Im bardziej stabilny jest system finansowo-prawny, tym lepsze jest państwo, aby otworzyć firmę. W takim kraju jak USA, poza stabilizacją prawną, spotkamy się z wolnością gospodarczą, dzięki której sam zdecydujesz, czy np. chcesz opłacać składki ubezpieczeniowe i gdzie masz je alokować. Własna firma w Ameryce jest opłacalna również ze względu na zoptymalizowanie kosztów podatkowych i księgowości.

Wyoming, czyli lepsza alternatywa dla Delaware

Szukając najlepszego rozwiązania dla naszych Klientów, przeanalizowaliśmy wiele opcji i zdecydowaliśmy się na świadczenie usług właśnie w Wyoming, ponieważ stan ten pozwala korzystać z wszystkich przywilejów raju podatkowego za najniższą cenę. W porównaniu z Delaware jest to miejsce zdecydowanie tańsze pod względem rocznych kosztów utrzymania spółki. Jeżeli zamierzasz otworzyć firmę w USA, wybierz usługi Kancelarii Wyoming!

KRS w USA i weryfikacja NIP

Jednym z etapów założenia własnej firmy w USA będzie rejestracja w Rejestrze Sekretarza Stanu. Rejestr ten stanowi odpowiednik polskiego KRS w USA. Warto wiedzieć, że każdy stan zachowuje autonomię stanowienia prawa lokalnego, również w sferze biznesu. Wyoming gwarantuje anonimowość i poufność. Dane są niedostępne dla federalnego fiskusa i nie są przekazywane zagranicznym urzędom skarbowym. Potrzebna będzie również weryfikacja NIP. Numer podatnikajest niezbędny do otwarcia rachunku bankowego.

Czy da się prowadzić firmę bez składek ZUS?

Jest to pytanie wielu polskich przedsiębiorców, na które dziś przygotowaliśmy odpowiedź: tak, da się prowadzić firmębez składek ZUS! Co więcej, aby zoptymalizować opłacanie tej daniny w Polsce, nie musisz znać się na skomplikowanych przepisach prawnych. Wystarczy, że powierzysz tę kwestię naszej Kancelarii. Pomożemy Ci zarejestrować działalność w Ameryce jako Limited Liability Company. Otóż każda spółka LLC, czyli firma zarejestrowana w USA, w stanie Wyoming (niezależnie od tego, gdzie fizycznie prowadzona jest działalność), jest zwolniona z obowiązku odprowadzania składek ubezpieczeniowych!

Dlaczego tak jest? Ponieważ taki rodzaj działalności nie został wymieniony w polskiej ustawie o ubezpieczeniach społecznych w charakterze podmiotu, podlegającego obowiązkowi składkowemu. Najważniejszą informacją dla Ciebie jest to, że każda firma w Polsce działająca w dowolnej formie prawnej, np. spółki z o.o. czy komandytowej może zarejestrować się w USA w stanie Wyoming, jako LLC. Jest to amerykański odpowiednik dla tego modelu działalności.

Już wiele polskich firm przeniosło swoje spółki do USA za pośrednictwem Kancelarii Wyoming i jako zakłady LLCkontynuują swoją działalność w kraju. Jeżeli masz dość płacenia wysokich danin i prowadzenia skomplikowanej księgowości, zgłoś się do nas już dziś.

1. O ochronie majątku przed komornikiem

Amerykańska wolność gospodarcza, możliwa dzięki stabilności prawa, sprawia, że prowadzenie firmy LLCzarejestrowanej w USA, w stanie Wyoming, w miejsce spółki z o.o. na terenie Polski jest dużo bezpieczniejsze! Taki model biznesowy gwarantuje bowiem zabezpieczenie majątku osobistego przed interwencją komornika, pozwoli Ci uniknąć prywatnej odpowiedzialności cywilnoprawnej w przypadku niepowodzenia przedsiębiorstwa. Korzystne interpretacje prawne wydane przez ZUS i Izbę Skarbową potwierdzają, że jest to legalna alternatywa prowadzenia biznesu.

2. O ochronie majątku przed konfiskatą

Twoja firma może być zarejestrowana jako spółka LLC w Wyoming, stanie USA, a utworzony oddział nie jest wówczas niezależną jednostką i nie posiada osobowości prawnej w świetle polskiego prawa cywilnego. Podmiot ten jest jedynie organizacyjnie wyodrębnioną strukturą przedsiębiorcy zagranicznego, funkcjonującą w innym państwie niż to, w którym ma siedzibę. Obcy zarząd komisaryczny w postaci urzędnika państwowego nie ma możliwości ingerowania w struktury żadnej amerykańskiej firmy, gdyż jest ona chroniona prawem, zabezpieczającym majątek prywatny. Przed konfiskatą broni Cię również ustawa o poufności danych wszystkich członków zarządu LLC.

3. Utworzenie ze spółki komandytowej spółki LLC

W styczniu 2021 roku polskie spółki komandytowe zostały podwójnie opodatkowane – oprócz podatku PIT mają obowiązek opłacania CIT. Mamy jednak dobrą wiadomość! Spółka komandytowa może mieć udziałowca – spółkę LLC z siedzibą w Wyoming, USA. Amerykański udziałowiec polskiej firmy, będzie wówczas pełnił funkcję transparentnego podatkowo komplementariusza, któremu możesz przypisać nawet 99% udziałów w zysku, dzięki czemu unikniesz podwójnego podatku. Sprawdź szczegóły (https://wyoming.com.pl/page/oferta5/).

4. Brak księgowości i ewidencji księgowej

Zagraniczni (w tym polscy) właściciele podmiotów gospodarczych, które na USA nie prowadzą fizycznie działalności generującej dochody, są poza obszarem zainteresowania amerykańskiego fiskusa. Dzięki temu każda firma zarejestrowana jako spółka LLC w Wyoming, USA, mimo że działa w Polsce, jest po stronie amerykańskiej, zwolniona z prowadzenia księgowości, zestawień, bilansów, ewidencji, raportów, deklaracji itp. Już od najbliższego miesiąca możesz zmniejszyć koszty prac administracyjnych dzięki skorzystaniu z naszych porad.

5. Oszczędność dla par i rodzin

Jeśli każdy z członków rodziny prowadzi własną działalność gospodarczą i płaci co miesiąc po 1500 zł na ZUS oraz po kilkaset złotych za usługi księgowej – pomyślcie o założeniu dwóch spółek LLC, z których stworzycie następnie w Polsce spółkę komandytową, jawną lub cywilną. Będąc firmą LLC w USA, w stanie Wyoming, a prowadząc fizyczną działalność w Polsce, zaoszczędzicie… i to niemało. Przyniesie to szereg korzyści finansowych, ponieważ taka struktura zwalnia z odpowiedzialności prywatnej za zobowiązania firmy, chroniąc w ten sposób własny majątek. Eliminuje też konieczność opłacania składek ZUS oraz podwójne opodatkowanie, znacznie redukuje prace związane z księgowością. Oszczędność to nawet 4000 złotych miesięcznie, które zostają w rodzinie.

6. Brak podatku CIT

Corporate Income Tax, w skrócie CIT, to podatek od dochodów przedsiębiorstw, któremu podlegają wszystkie osoby prawne. Jest to niewątpliwie jedno z największych obciążeń podatkowych. Spółka LLC, jako firma zarejestrowana w Wyoming, USA, z punktu widzenia prawa amerykańskiego, nie podlega opłatom CIT, chyba że sama zdecyduje się na taki rodzaj opodatkowania. Każda osoba prawna, będąca wspólnikiem LLC, która fizycznie nie prowadzi działalności gospodarczej na terenie Ameryki, zapłaci jedynie swój PIT w urzędzie skarbowym odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania.

7. Brak podatku dochodowego i podatku VAT

W związku z wprowadzaniem coraz wyższych obciążeń podatkowych w naszym kraju, wielu przedsiębiorców decyduje się na stworzenie firmy z siedzibą w Wyoming, funkcjonującej jako spółka LLC. W USA nie istnieje podatek VAT, a zatem nie doliczasz go do ceny usług świadczonych podatnikom w Polsce. Analogicznie, nabywając usługi w dowolnym kraju UE, należy poprosić dostawcę o wystawienie faktury bez podatku VAT (VAT NP. – nie podlega.). Natomiast, jeśli będziesz miał taką potrzebę, w każdym momencie możesz zarejestrować firmę LLC do VAT-u w dowolnym kraju UE. Spółka, która osiąga dochody tylko poza Ameryką, a jej wspólnik nie jest tamtejszym rezydentem, jest zwolniona również z płacenia podatku dochodowego.

8. Manager Nominowany i anonimowość właścicieli spółki

W Krajowym Rejestrze Sądowym wszelkie podmioty handlowe mają obowiązek ujawnienia danych wszystkich wspólników. Dodatkowo akta rejestrowane są jawne, a co za tym idzie, dane właścicieli również. Niezależnie od powodów, możesz przecież nie chcieć ujawniać takich danych osobom trzecim. Dlatego znaleźliśmy dla Ciebie rozwiązanie! Dane firmy, podane przy rejestracji spółki LLC w Wyoming w USA, są anonimowe. Dotyczy to równieżinformacji o udziałowcach i członkach zarządu. Stan Wyoming chroni tożsamości wszystkich osób w zarządzie. Dane osobowe i adresowe są niewidoczne w rejestrze oraz na wypisach z rejestru. Do podpisywania umów w imieniu firmy przydzielona zostaje osoba, zwana Managerem Nominowanym.

9. Rejestracja znaków towarowych w biurze patentowym

Każda firma w Polsce, czy też spółka LLC w USA, w Wyoming, jak i wszystkie inne przedsiębiorstwa, powinny zatroszczyć się o zabezpieczenie swoich znaków brandowych. Jeżeli zdecydujesz się wyeksportować działalność na rynek amerykański, pomożemy Ci zadbać o bezpieczeństwo wszelkich znaków towarowych, wyróżniających Twoją markę. Możesz je chronić w amerykańskim urzędzie patentowym wpisując do jednej z 45 kategorii klas towarowych. Taka rejestracja będzie obejmowała całe terytorium Stanów Zjednoczonych. Zapoznaj się ze szczegółami(https://wyoming.com.pl/page/znaki-towarowe/).

10. Wiza dla przedsiębiorców w USA

Czy Polak może założyć działalność w Stanach Zjednoczonych? Oczywiście! Przedsiębiorcy muszą jednak ubiegać się o specjalną wizę. Prowadzenie działalności za oceanem wymaga zadbania o formalności. Jeśli zamierzasz zostać w kraju więcej niż 90 dni i pracować, postaraj się o odpowiedni dokument dla:

  • inwestorów – wiąże się on z zainwestowaniem kapitału, aby stworzyć nowe miejsca pracy dla mieszkańców kraju. Możesz rozwinąć w ten sposób istniejący biznes lub stworzyć nową firmę za oceanem.
  • pracowników – jest to rozwiązanie dla osób, które chcą pracować we własnym przedsiębiorstwie. W tej kategorii znajduje się wiele różnych rodzajów przepustek. Mogą skorzystać z nich pracownicy, którzy przenoszą się w obrębie międzynarodowej współpracy, a także kadra o wysokich kwalifikacjach.
  • przedsiębiorców – została stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy mają zawarte umowy inwestycyjne w USA. Na ich podstawie uzyskają oni pozwolenie na pobyt.

Założenie firmy w USA nie jest trudne, a wiza zazwyczaj bywa dopasowana do konkretnej sytuacji. W celu uzyskania zezwolenia na długi pobyt możesz udać się warszawskiej ambasady lub konsulatu w Krakowie. Przygotuj się do wizyty i załatw sprawy z wyprzedzeniem!