ZUS zostawia na lodzie chorych i ciężarne

23 stycznia 2018 00:51

Harujesz jako samozatrudniony. Prawdopodobnie nie liczysz już na emeryturę z ZUS-u, ale za opłacane składki warto mieć cokolwiek, prawda? W końcu, co miesiąc grube setki z Twej pracy lądują w jamie zusowskiego molocha! A tu… figa z makiem!

Od początku stycznia ZUS postanowił jeszcze bardziej docisnąć przedsiębiorców i zmienił zasady rozliczania składek. O stycznia, można wysyłać składki do ZUS jednym przelewem; niby to lepiej, ale „pod stołem” wraz z tą zmianą weszła też inna: jeśli masz choć jeden zaległy grosz – w pierwszej kolejności rozliczany jest ten dług. Jakie to ma znaczenie? Nie zapłaciłeś kiedyś grosza, to dziś tracisz prawo do zasiłku chorobowego!

ZUS nie daje też ulżyć ciężarnym! Prowadzisz firmę, jesteś przy nadziei – upewnij się czy na pewno ZUS nie znalazł u Ciebie długu i… pod tym pretekstem nie odbierze CI niespodziewanie zasiłku macierzyńskiego!

ZUS traktuje przedsiębiorców jak dojne krowy nie oferując nic w zamian! Szuka byle pretekstu by odebrać „skrawki” świadczeń, które jeszcze nam przysługują. Nie bądź na łasce ZUS-u! Załóż spółkę w USA i sam zadbaj o swoje świadczenia!

http://www.rp.pl/ZUS/312299908-100-tysiecy-samozatrudnionych-straci-prawo-do-zasilku.html

Formularz kontaktowy