Zamieszanie wśród księgowych – nowy pomysł Urzędu Skarbowego na unijny VAT

27 grudnia 2019 07:45

Ostatnie miesiące dla polskich przedsiębiorców to prawdziwa karuzela, pełna ciągłych zmian przepisów i nowych regulacji, które przynoszą sporo zamieszania oraz nieustanną dezinformację.

Co ciekawe, okazuje się, że aby utrudnić życie przedsiębiorcom, wcale nie potrzeba nowych przepisów. Niekiedy wystarczy tylko zmiana interpretacji już istniejących paragrafów.

Okazuje się bowiem, że w ostatnich dniach Skarbówka zaczęła interpretować rozliczanie unijnego VAT w inny sposób niż dotychczas. Według najnowszego pomysłu, zagranicznego, należnego podatku VAT nie zaliczamy do przychodów. A z kolei VAT naliczony nie jest już kosztem.

Nowa interpretacja budzi żywe emocje oraz wprowadza po raz kolejny chaos – zwłaszcza w pracy księgowych, którzy wciąż rozliczają faktury według dotychczasowych zasad. Ostatnie koncepcje urzędu mogą dla nich oznaczać ogrom dodatkowej pracy, związanej z korygowaniem wcześniejszych, zagranicznych transakcji.

Dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój i ład w biznesie, rozwiązaniem jest założenie spółki za pośrednictwem Wyoming, na prostych i czytelnych zasadach, bez narażania się na zmienne interpretacje ze strony urzędników.

Formularz kontaktowy