Zamiast umorzenia składek ZUS jeszcze ostrzejsze przepisy

17 maja 2019 06:48

W ostatnim czasie coraz chętniej podejmowany był temat umorzenia długów w ZUS. Pojawiały się nawet propozycje, aby objęło to firmy działające w latach 1999 do 2018 roku, które zalegają ze składkami. Na razie jednak pomysł ten nie wejdzie w życie. Coraz większe koszty ponoszone przez państwo powodują, że planowane jest jeszcze większe zaostrzenie przepisów. Mają one na celu pozyskanie jeszcze większych pieniędzy od przedsiębiorców.

Za zaostrzenie przepisów ma być odpowiedzialny między innymi „test przedsiębiorcy”, nad którym wciąż trwają pracę. Miałby on polegać na typowaniu osób, które nie są „prawdziwymi” przedsiębiorcami i tym samym musiałyby one ponosić wyższe koszty związane z koniecznością opłacania pełnych składek. Nowe przepisy to cios w kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców, którzy zostaliby zmuszeni do zmiany formy zatrudnienia.

Sposobem na uniknięcie tak niekorzystnych dla biznesu przepisów jest przeniesienie działalności do Wyoming. Miejsca, w którym przepisy są znacznie bardziej przyjazne dla przedsiębiorców i nie wpływają na duże problemy związane z prowadzeniem działalności.

Formularz kontaktowy