Kancelaria Wyoming LLC USA

Zamiast ułatwień – przyblokowanie pieniędzy na kontach przedsiębiorców – zmiany w rozliczeniach rocznych

Kolejne zmiany coraz dotkliwiej pokazują, że osoby prowadzące własną działalność w Polsce nie mają co liczyć na wsparcie ze strony rządu. Doskonale widać to na przykładzie nowych przepisów dotyczących rozliczeń rocznych. Okazuje się bowiem, że będą one niekorzystne dla przedsiębiorców, którzy wykażą nadpłatę.

Dlaczego? Do tej pory można było składać rozliczenia roczne od początku stycznia. W praktyce oznaczało to, że szybko i sprawnie udawało się odzyskać pieniądze nadpłacone w ciągu roku do Urzędu Skarbowego.

Teraz zasady rozliczenia się zmieniły i przedsiębiorcy mogą złożyć zeznanie roczne dopiero od 15 lutego. Oznacza to, że termin zwrotu znacząco się wydłuży. Będzie to szczególnie uciążliwe dla osób, które równocześnie mają do zapłaty zaliczkę na PIT za grudzień i w rozliczeniu rocznym wykazały nadpłatę. Według dotychczasowych zasad można było wykorzystać do zapłaty ostatniej zaliczki właśnie nadpłatę, która już przecież w US jest. W tym roku nie będzie to możliwe. Przedsiębiorcy będą musieli zapłacić za grudzień z własnej kieszeni i uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na zwrot należny z nadpłaty.

Dla wszystkich, szukających zmian, które naprawdę są korzystne dla przedsiębiorców, rozwiązaniem może być założenie spółki LLC – na prostych, klarownych i wygodnych zasadach.

Formularz kontaktowy