Wysokość emerytur będzie spadać

9 września 2019 08:23

Wysokość emerytur będzie systematycznie spadać. W szczególności powinni na głodowe świadczenia przygotować się osoby, które do emerytury mają jeszcze ponad 20 lat. Za sprawą obniżenia wieku emerytalnego przeciętna emerytura spadła w 2018 roku do poziomu 56,4% średniego wynagrodzenia. Za 20 lat osiągnie natomiast poziom 36%. Dla utrzymania godnego poziomu życia emerytura powinna wynosić 70%.

Sytuacja jest w szczególności niekorzystna dla przedsiębiorców. Ci opłacając podstawową wysokość ZUSu nie mogą liczyć na więcej niż minimalną emeryturę. W związku z tym aby przygotować się na godną starość konieczne jest samodzielne oszczędzanie pieniędzy. Dzięki temu można zgromadzić kapitał, który pozwoli w komfortowy sposób funkcjonować po przejściu na emeryturę.

Założenie spółki LLC w Wyoming pozwala uniknąć obowiązku opłacania składek. Dzięki temu zaoszczędzone pieniądze można odkładać na przyszłość i samodzielnie zbudować sobie emeryturę, która pozwoli na godne życie. Jest to świetna alternatywa dla każdego przedsiębiorcy!

Formularz kontaktowy