Kancelaria Wyoming LLC USA

Walka z karuzelami podatkowymi – dochodzenie praw spółki

Rząd od kilku już lat szuka sposobów na uszczelnienie podatku VAT tak, aby do budżetu państwa wpływały jak największe środki, a przedsiębiorcy nie mieli już sposobów na obchodzenie niewygodnych dla nich przepisów. Okazuje się jednak, że na takich działaniach często cierpią niewinne biznesy oraz zatrudnieni w nich ludzie.

Nasilone kontrole skarbowe pojawiły się jeszcze w latach 2015-2016. Obecnie wiele z firm wciąż czeka na prawomocne zakończenie tych spraw. Część z nich znalazła się wręcz w dość trudnej sytuacji. Zmiany personalne zachodzą w tego typu podmiotach gospodarczych często. Niejednokrotnie osoba, która dopuściła się niegospodarności lub doprowadziła do powstania nieścisłości w rachunkach już dawno nie jest z nimi w żaden sposób związana. Spółka musi jednak pokrywać wszystkie naliczone przez urząd opłaty, a często odliczony wcześniej VAT został już dawno wykorzystany na inne cele.

W teorii istnieją narzędzia prawne, aby dochodzić od członków rady nadzorczej lub zarządu zwrotu dopłacanego VATu, jednak wiąże się to z długimi procedurami, a to znów nie działa na korzyść spółki.

Aby unikać takich sytuacji, wielu przedsiębiorców coraz częściej rezygnuje z powszechnych w naszym kraju typów spółek i zakłada spółkę LLC. Dzięki niej prowadzenie biznesu jest zdecydowanie prostsze, a rozliczenia nie budzą żadnych zastrzeżeń lub wątpliwości.

Formularz kontaktowy