Ustawa o jawności biznesu – fakty!

3 kwietnia 2018 08:07

Ustawa o jawności biznesu – wszystkie ulgi podane na tacy

Polska coraz bardziej przypomina kraj inwigilowany, obywatele są kontrolowani niemal na każdym kroku, a gdy są wzywani na policję czy do prokuratury, muszą udowodnić swoją niewinność. Niestety szykują się kolejne, negatywne zmiany – ustawa o jawności biznesu. Na czym to będzie polegać? Otóż w sieci i w urzędach burmistrzowie czy prezydenci miast będą publikować listy z danymi firm, które skorzystały z preferencyjnych warunków, ulg czy umorzono im dowolne zaległości. My się pytamy, gdzie ta tajemnica skarbowa? Gdzie RODO?

Jak widać, polski rząd niewiele sobie robi z praw (w tym i Unii), głęboko ingerując w każdy aspekt naszego życia, nawet ten związany z biznesem. Teraz wszystko będzie podane na tacy i nie trzeba będzie bystrego umysłu, aby wyliczyć, kto dużo zarabia i kogo można.. zastraszyć? Tak tylko gdybamy..

Chcesz wysiąść z tego rollercoastera? My na pewno, a wystarczy całą swoją firmę przenieść do USA, zakładając spółkę LLC w Wyoming. Brak ukrytych kosztów i co najważniejsze – ze zdecydowanie większą prywatnością.

Formularz kontaktowy