Trzy nowe koncepcje składek ZUS, które wstrząsną polskimi przedsiębiorcami

27 września 2019 01:51

Ostatnie tygodnie to niezmiernie gorący okres dla wszystkich przedsiębiorców, którzy z wielkimi obawami oczekują na konkretne, potwierdzone informacje od rządu w sprawie nowego sposobu naliczania składek ZUS.

Najprawdopodobniej oficjalny projekt ustawy zostanie opublikowany dopiero po jesiennych wyborach, jednak już teraz pojawiają się niepokojące wieści na temat trzech potencjalnych rozwiązań, czyli:

  • pełnego oskładkowania dochodów z działalności gospodarczej,
  • górnego limitu dochodów do oskładkowania,
  • zryczałtowania niższych składek na poziomie 2 000-3 000 złotych dla rozliczających się podatkiem liniowym oraz pełnego oskładkowania dla rozliczeń za pomocą skali podatkowej.

Co oznaczają te pomysły w praktyce? Każdy z nich to znaczące podniesienie wysokości aktualnie płaconych składek ZUS. Najdrastyczniejsze byłoby pierwsze z wymienionych rozwiązań. Pozostałe jednak również uderzą w kieszenie polskich przedsiębiorców.

Wszyscy, którzy chcieliby spać spokojnie i już nie przejmować się możliwymi zmianami, powinni założyć spółkę LLC – prostą, na przejrzystych zasadach i bez nieprzewidywalnych podwyżek składek ZUS

Formularz kontaktowy