Składki ZUS zależne od dochodu – dotkliwe obniżenie zysków przedsiębiorców

27 września 2019 01:53

Jeszcze pobrzmiewają echa poprzedniego pomysłu, czyli testu przedsiębiorcy, w którym każdy miałby udowadniać, że naprawdę prowadzi działalność gospodarczą, a już pojawił się nowy projekt, wstrząsający całym środowiskiem finansowym i budzący spory niepokój dużej grupy przedsiębiorców.

Mowa oczywiście o uzależnieniu wysokości składek ZUS od dochodów oraz ewentualnym zniesieniu limitu 30-krotności składek.

Co oznaczałby taki krok w praktyce? Najlepiej zarabiający będą de facto odprowadzać znacznie wyższe składki, a ich zarobki spadną nawet o 1/3. Mniejsze dochody osób prowadzących działalność to też niższa konkurencyjność na rynku, obniżenie budżetu na innowacje i rozwój firmy. W niektórych przypadkach może być to nawet brak dalszej rentowności prowadzenia działalności gospodarczej.

Czy istnieje jakaś metoda, aby uchronić się przed tą niebezpieczną rewolucją? Praktycznym i skutecznym rozwiązaniem jest założenie spółki za pośrednictwem Wyoming. Dzięki temu, zyskujemy spokój, komfort i przejrzystość zasad prowadzenia działalności gospodarczej. A to już prosta droga do rozwoju przedsiębiorczości i samej firmy.

Formularz kontaktowy