Składki na ZUS znowu wzrosną

27 grudnia 2019 07:44

Składki na ZUS rosną każdego roku. W 2019 wzrost będzie jednak rekordowo wysoki. Wszystko to wynika z nietrafionych prognoz rządowych. Dowiedz się zatem

, jakie składki będziesz zmuszony odprowadzać.

Składka na ubezpieczenie społeczne wyniesie 974,65 zł, czyli o 66 zł więcej niż obecnie. W przypadku składki zdrowotnej wynosi ona obecnie 320 zł i średnio wzrastała rok do roku o 10-20 zł. Dokładny wzrost poznamy na początku 2019 roku. Łącznie więc składki na ZUS dla przedsiębiorców mogą wzrosnąć nawet o 100 zł miesięcznie, gdzie do tej pory wzrosty wynosiły 20-60 zł. Rekordowa podwyżka składek po raz kolejny uderzy w przedsiębiorców i jeszcze bardziej obciąży ich firmy.

Rozwiązaniem rosnących składek na ZUS jest przeniesienie swojego przedsiębiorstwa do Stanów Zjednoczonych do stanu Wyoming. Dzięki takiemu działaniu nie będzie konieczności przejmowania się rosnącymi składkami i możliwe będzie pełne skupienie się na rozwijaniu swojego przedsiębiorstwa. Warto więc zainteresować się spółkami LLC , które są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami.

Formularz kontaktowy