Skarbówka może nie oddać nadpłaconego podatku

11 kwietnia 2019 01:37

Zmiany w ordynacji podatkowej, a dokładniej treść art. 185 budzą wiele kontrowersji wśród przedsiębiorców. Zgodnie z przepisami skarbówka może bowiem odmówić zwrotu nadpłaconego podatku VAT i akcyzy, jeżeli uzna, że byłoby to bezpodstawne wzbogacenie podatnika. Tym samym podatnik w związku z przepisami może nie otrzymać nienależnie pobranego przez urząd podatku i nie otrzymać zwrotu. Taka zmiana może zachwiać działalnością bardzo wielu przedsiębiorstw. W wielu firmach zwroty podatków są bowiem dużym zastrzykiem finansowym i pozwalają na prowadzenie działalności.

Zmiany dotkną głównie przedsiębiorców, ale również osoby fizyczne, które także podlegają proponowanym zmianom w przepisach. Nowe przepisy w ordynacji podatkowej mogą zatem dotknąć wszystkich uczciwych podatników i dodatkowo ich obciążyć.

Sposobem na ucieczkę przed tak nieuczciwym zachowaniem jest założenie spółki LLC w Wyoming. Dzięki temu można uniknąć nieuczciwych obciążeń i ze spokojem rozwijać swoją działalność. Założenie firmy w Wyoming pozwala każdemu przedsiębiorcy ze spokojem rozwijać prowadzoną przez siebie firmę i nie obawiać się niekorzystnych przepisów.

Formularz kontaktowy