Skarbówka coraz bardziej bezlitosna w stosunku do małych przedsiębiorców

18 sierpnia 2019 01:22

Działania skarbówki nastawione na ściąganie podatków są coraz bardziej zdecydowane. Urzędnicy coraz częściej działają na granicy prawa i umyślnie wydłużają postępowania lub stawiają naciągane zarzuty, aby ściągnąć od podatników jak najwięcej pieniędzy. Działania są przy tym wycelowane przede wszystkim w małych przedsiębiorców, a nie duże korporacje.

W wielu przypadkach działania skarbówki dotykają nie osoby, które oszukują na podatkach, a osoby, które popełniają błędy w rozliczeniach. Same kary są przy tym bardzo dotkliwe, a stosowane blokady kont uniemożliwiają prowadzenie dalszej działalności. Bardzo często urzędy stawiają także zarzuty karne osobom, które prowadzą swoje działalności. Wszystko to wpływa na to, że zmagania z urzędami skarbowymi stają się coraz trudniejsze i wymagają coraz większe zaangażowania.

Sposobem na uniknięcie zagrożenia jest założenie spółki LLC w Wyoming. Dzięki takiemu działaniu można skupić się na prowadzeniu biznesu bez obaw o otrzymanie nagłych zarzutów, które są związane z nieodpowiednim rozliczaniem podatków. Zarzutów, które mogą doprowadzić firmę na skraj bankructwa.

Formularz kontaktowy