Skarbówka blokuje coraz więcej kont

15 lipca 2019 03:25

Krajowa Administracja Skarbowa jedynie od początku 2019 roku do końca czerwca zablokowała 192 rachunki bankowe, które należały do 39 podmiotów. W ten sposób zajęto prawie 25 mln złotych, czyli 10 razy więcej niż w całym 2018 roku. Dynamika działań jest bardzo wysoka, co sprawia, że uczciwi przedsiębiorcy martwią się o to, że ich rachunki zostaną zablokowane. Sama blokada trwa 72 godziny i nie można się od niej odwołać.

Eksperci twierdzą, że w przyszłości blokowanie kont będzie jeszcze popularniejsze. Skarbówka otrzymała dodatkowo uprawnienia pozwalające na blokowanie lokat terminowych. W przypadku, gdy pracownicy KAS stwierdzą proceder prania brudnych pieniędzy lub finansowania działalności terrorystycznej blokada zostanie nałożona na rachunek na jeszcze dłuższy czas.

Sposobem na uchronienie swoich pieniędzy jest założenie spółki LLC w Wyoming. W ten sposób można uniknąć blokad rachunków. Dzięki temu przedsiębiorca może poczuć się bezpieczniejszy i będzie mógł skupić się na rozwijaniu swojej działalności.

Formularz kontaktowy