Sądy oddają spółki w ręce przestępców

10 lutego 2019 00:23

Dramat spotkał tureckiego biznesmena, który od lat 90 prowadzi biznes na terenie Polski. Warszawski Sąd Gospodarczy oddał bowiem stworzoną i prowadzoną przez niego spółkę w ręce przestępców, którzy posługiwali się fałszywymi dokumentami. Wystarczyły trzy tygodnie, aby przestępcy na podstawie sfałszowanych dokumentów przejęli należącą do przedsiębiorcy spółkę i mieli pełne prawa do zaciągania zobowiązań, sprzedaży aktywów oraz innych czynności.

Biznesmen po wykryciu przestępstwa natychmiast zgłosił swoją sprawę, ale zarówno policja jak i prokuratura nie wykonały żadnych działań. W związku z tym przedsiębiorca został pozbawiony praw do stworzonej przez siebie spółki. Przestępcy natomiast nie zostali zidentyfikowani co powoduje, że nadal mogą czuć się bezkarni.

Powyższa sprawa to kolejny przykład braku pomocy dla uczciwych przedsiębiorców ze strony państwa. Największe organy nie radzą sobie bowiem z walką ze skutecznymi przestępcami. Sposobem na uniknięcie tego typu problemów jest założenie spółki LLC  w Wyoming, gdzie prawo chroni przedsiębiorców i nie dopuszcza do sytuacji opisanej powyżej.

Formularz kontaktowy