Rząd zamierza wprowadzić w życie kontrowersyjne przepisy

30 stycznia 2019 05:05

Pojawienie się kolejnych przepisów uderzających w przedsiębiorców powoduje, że prowadzenie działalności w Polsce staje się jeszcze trudniejsze. Nowe regulacje przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości pozwalają ukarać firmę za przestępstwo gospodarcze bez konieczności wskazania winnego.

Nowe przepisy mają zostać przyjęte przez rząd już na jednym z najbliższych posiedzeń sejmu. Dla przedsiębiorców oznacza to bardzo duże zagrożenie. W celu nałożenia kary na całą organizacje konieczne jest zakończenie postępowania osoby fizycznej należącej do firmy, która dopuściła się przestępstwa gospodarczego. Nowe przepisy pozwalają natomiast na ukaranie przedsiębiorstwa jeszcze przed zakończeniem procesu. Prokuratura może zatem doprowadzić firmę do upadku zanim sąd wyda opinię o jego winie.

Najlepszym sposobem na uniknięcie kłopotów jest przeniesie swojej firmy do Wyoming i założenie spółki LLC. Takie działanie pozwala na ucieczkę przed bezsensownymi przepisami, które bezpośrednio uderzają w przedsiębiorców.

Formularz kontaktowy