Przepisy dotyczące blokowania kont zostaną utrzymane

4 marca 2019 01:57

Kontrowersyjne przepisy, które pozwalają KAS nakładać blokady na konta firm podejrzanych o oszustwa podatkowe zostaną utrzymane. Wystarczy jedynie podejrzenie, aby fiskus mógł zablokować konto nawet na okres 3 miesięcy, co całkowicie sparaliżuje działalność firmy.

Mimo licznych sprzeciwów przedsiębiorców, którzy widzą w tym narzędziu bardzo duże zagrożenie rząd postanowił utrzymać obowiązujące przepisy. Zapisy odnośnie blokad kont mają znaleźć się w nowej ordynacji podatkowej. Jest to kolejny przykład tego jak rząd poprzez nieprzemyślane przepisy uderza się w uczciwych przedsiębiorców. Zablokowanie przez KAS konta może całkowicie uniemożliwić prowadzenie działalności nawet przez na 3 miesiące.

Sposobem na uniknięcie niekorzystnych przepisów jest założenie spółki LLC w Wyoming. Przepisy w tym miejscu są znacznie korzystniejsze dla przedsiębiorców i są przede wszystkim klarowne. Dzięki temu, prowadzenie działalności pozwala skupić się na rozwijaniu swojej firmy, a nie obawach przed nieuzasadnionymi kontrolami i podejrzeniami.

Formularz kontaktowy