Przedsiębiorcze małżeństwa nie mogą skorzystać z karty podatkowej!

15 listopada 2018 06:25

Z karty podatkowej korzysta wielu przedsiębiorców – między innymi lekarze, taksówkarze, a nawet osoby wynajmujące kilka pokoi w sezonach urlopowych. Jednak ustawa o zryczałtowanym podatku mówi jasno, że takie prawo tracą małżeństwa, które prowadzą działalności w tym samym zakresie.

Do tej pory próbowano omijać taką przeszkodę, prostą metodą. Jeden z małżonków wstępował do spółki osobowej, świadcząc usługi, o dokładnie takim samym profilu działalności, umożliwiając dalsze rozliczanie na podstawie karty podatkowej. Jednak koniec z omijaniem tego bezzasadnego zakazu, bo czemu ułatwiać, skoro można wyciągać więcej z podatków, a gra jest warta świeczki..

Naczelny Sąd Administracyjny wydał orzeczenie, w którym jasno stwierdził, że gdy jeden z małżonków jest w spółce osobowej i ma podobny zakres działalności, podatnik rozliczający się do tej pory na zasadzie karty podatkowej, traci ten przywilej bezpowrotnie! Podatki wyższe, więcej do kasy gminy, a i co za tym idzie – więcej do kieszeni wysoko postawionych urzędników, którzy dostaną premie. To już przestało śmieszyć. Na każdym kroku myślą, jak tu dobrać się do naszych pieniędzy zamiast pomagać. Nie masz tego dość? Jeżeli odpowiedziałeś sobie pozytywnie na to pytanie, sprawdź ile zaoszczędzisz, przenosząc swoją firmę do Wyoming.

Formularz kontaktowy