Przedsiębiorcy apelują – nie utrudniajcie nam rozwoju!

31 lipca 2018 05:16

Kim jest polski przedsiębiorca? Najczęściej sfrustrowanym i zmęczonym człowiekiem, który w kółko musi dostosowywać się do zmian i regulacji. Pracuje więcej niż osoba zatrudniona na etat, wpłaca do budżetu setki tysięcy złotych, a zamiast stawiać na rozwój i inwestycje, wciąż studiuje zmieniające się prawo w kraju.

Jak wynika z wielu głosów od przedsiębiorców, pomimo 35% wkładu w PKB, miliardów wpłacanych do budżetu, zatrudnianiu milionów pracowników, wciąż są na szarym końcu. Bez szacunku, bez zrozumienia, bez głosu. Zamiast inwestować na terenie kraju, w którym powinno być sprzyjające otoczenie, zmagają się z niestabilną sytuacją instytucjonalno-prawną.

Co to oznacza? Nowy system opodatkowania, co rusz inne przepisy, które przeczą sobie nawzajem, nakładanie obowiązków, bez otrzymywania w zamian chociażby wsparcia dla biznesu. Jak długo można tak pracować? Może zamiast walczyć z wiatrakami, czas przejść do korzystniejszego otoczenia, do Wyoming? Jasne reguły, przepisy, podatki. Tutaj to można oddychać i stawiać na rozwój!

Formularz kontaktowy