Prowadzenie działalności gospodarczej incognito? To możliwe!

6 listopada 2017 03:35

Anonimowe prowadzenie firmy w polskich realiach administracyjno-prawnych brzmi abstrakcyjnie. Jednakże na świecie z powodzeniem działają spółki, których udziałowcy oraz członkowie zarządów zachowują całkowitą anonimowość. Również polscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z takiego przywileju, choć jak na razie mało kto o tym wie.

 Jaki zatem należy spełnić warunek, aby działać legalnie i jednocześnie nie być zmuszonym (w sensie formalnym) do ujawniania swojej tożsamości? Wystarczy podjąć decyzję o zarejestrowaniu działalności gospodarczej w stanie Wyoming w USA. Od razu wyjaśnijmy, że osobisty wyjazd do Stanów Zjednoczonych wcale nie będzie konieczny. Od strony proceduralnej, wszelkie zadania przejmuje na siebie Kancelaria Wyoming LLC, specjalizująca się w tego rodzaju operacjach. Kancelaria, oprócz rejestracji firmy, zapewnia także obsługę dyrektora nominowanego spółki, który będzie zajmować się jej reprezentowaniem w kontaktach z partnerami biznesowymi.

Założenie działalności gospodarczej w stanie Wyoming to także szereg innych korzyści. Przedsiębiorca nie tylko pozostaje anonimowy, lecz również korzysta z szerokich uprawnień, chroniących jego prywatny majątek przed wierzycielami. Ponadto, spółka nie jest zobligowana do płacenia podatku dochodowego, a jej właściciel nie ponosi obowiązku odprowadzania składek na tzw. ubezpieczenie społeczne.

Formularz kontaktowy