Problemy z limitowaniem kosztów w CIT

18 sierpnia 2019 01:23

Od dwóch lat obowiązuje prawo do podatkowego rozliczenia wydatków na usługi niematerialne. Fiskus jednak w walce o kolejne wpływy bardzo restrykcyjnie podchodzi do interpretowania obowiązującego prawa. Przepisy przedstawiają ogólne zasady tego co można „wrzucić” w koszty i katalog rzeczy, które mogą się w nich znaleźć. Powoduje to, że wiele wydatków nie jest akceptowanych i fiskus kieruje sprawy do sądu.

Dla przedsiębiorców rodzi to kolejne problemy. W wielu sytuacjach bardzo ciężko określić czy dany wydatek może zaliczać się do kosztów. Zaliczenie nieodpowiedniego wydatku prowadzi natomiast do wielu problemów z Urzędem Skarbowym, które są następnie bardzo trudne do rozwiązania. Bardzo często są związane z koniecznością płacenia wysokich kar i odsetek.

Przedsiębiorcy, którzy chcą zyskać przede wszystkim spokój powinni rozważyć założenie spółki LLC w Wyoming. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, aby uniknąć problemów z Urzędem Skarbowym. Przedsiębiorcy wybierający tę formę działalności mogą skupić się przede wszystkim na rozwoju swojego przedsiębiorstwa.

Formularz kontaktowy