Problematyczne bycie przedsiębiorcą w Polsce

1 listopada 2019 01:55

Hamlet twierdził, że: źle się dzieje w państwie duńskim. W polskim teoretycznie i praktycznie też nie jest najlepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o prowadzenie biznesu.

W ostatnich dniach opublikowano najnowszy raport Doing Business, pokazujący jak wygląda zakładanie i prowadzenie biznesu w różnych krajach. W porównaniu z zeszłym rokiem, Polska zanotowała spadek o 7 pozycji. Obecnie znajdujemy się na miejscu 40.

W ustalaniu całościowej noty bierze się pod uwagę rozmaite wytyczne – od prostoty zakładania biznesu, przez biurokrację, kontakt z urzędami, aż do kredytowania i ochrony przedsiębiorców. Każda z kategorii jest oceniana indywidualnie i wchodzi w skład globalnej noty.

Najgorzej wypada w naszym kraju pierwszy kontakt z własnym biznesem. W kategorii Start w biznesie zajęliśmy bowiem ostatnie, niechlubne 128 miejsce.

Jeśli myślicie o założeniu własnej firmy i już czujecie się zagubieni z powodu nadmiaru spraw do załatwienia, może warto zastanowić się nad założeniem spółki LLC za pośrednictwem Wyoming. To prosta droga do prowadzenia biznesu – klarownie, prosto i bez zbędnych formalności.

Formularz kontaktowy