Premier już zaczyna! Mali przedsiębiorcy już mają trudniej!

23 stycznia 2018 00:52

Drżyjcie przedsiębiorcy przed SPLIT PAYMENT! Ten mechanizm zakłada, że kupujący produkty czy usługi przelewa tylko kwotę netto, a kwota VAT trafia od razu na konto rachunku VAT. Dla mniejszych firm to duże ryzyko utraty płynności finansowej.

Boisz się kolejnych wymysłów nowego premiera? Zastanawiasz się jak sobie poradzić ze Split Payment? Jest rozwiązanie! Załóż spółkę w USA!

Polska ustawa o VAT orzeka:

Art. 28b. 1. „Miejscem świadczenia usług w przypadku świadczenia usług na rzecz podatnika jest miejsce, w którym podatnik będący usługobiorcą posiada siedzibę działalności gospodarczej”

Krótko mówiąc, jeśli wykonujesz usługi z wykorzystaniem amerykańskiej spółki LLC, do swojej usługi nie doliczasz podatku VAT! To polski usługobiorca samodzielnie dolicza do faktury polski VAT i od razu go odlicza (jest to zatem wyłącznie zabieg księgowy), a zatem usługobiorca nie wysyła nam należności na dwa konta.

http://innpoland.pl/140061,mateusz-morawiecki-dopial-swego-rzucil-klody-pod-nogi-malym-przedsiebiorcom

 

Voila, Split Payment tood dziś nie Twój problem! I to legalnie! Nie martwimy się o split payment i blokowanie środków na drugim koncie.

Formularz kontaktowy