Podatki w Polsce na tle innych państw

3 grudnia 2018 02:10

System podatkowy w Polsce, według rankingu Tax Foundation, który porównuje systemy podatkowe w 35 państwach douje w tym zestawieniu. Taka pozycja naszego państwa nie jest korzystna dla przedsiębiorców i nie ułatwia prowadzenia biznesu.

Polski system podatkowy w końcówce stawki znajduje się głównie za sprawą zawiłości przepisów i wielu niejasności. Wpływa na to również opieszałość sądów w kwestii rozwiązywania spraw podatkowych. Istnieje wiele miejsc, które pozwalają na bardziej komfortowe prowadzenie biznesu. Miejsca te pozwalają na skupieniu się na rozwijaniu firmy, a nie walce z urzędami i niejasnymi przepisami.

Proponujemy przeniesienie firmy do amerykańskiego Stanu Wyoming. Według Amerykańskiego Urzędu Podatkowego (IRS) spółki LLC, nie generujące dochodu w USA i zarządzane przez nie amerykańskich rezydentów, są poza jego zainteresowania. Dodatkowo, osoby osiągające dochody poza granicami Stanów Zjednoczonych i nie będące rezydentami w Stanach nie podlegają pod federalny system podatkowy. Przeniesienie firmy do Stanów jest w dodatku legalne i zgodne z polskim prawem.

Formularz kontaktowy