Pełne „ozusowanie” umów cywilnoprawnych coraz bliżej

31 maja 2019 04:08

Rząd coraz intensywniej pracuje nad wprowadzeniem przepisów, które będą nakładały obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne od umów zlecenia oraz umów o dzieło. Zmiany mają wejść w życie już od 1 stycznia 2020 roku. Oznaczają one mniejsze zarobki dla pracowników oraz większe koszty zatrudnienia. Dla budżetu natomiast zmiany wpłyną na wpływy większe o 3 mld złotych.

Zmiany mające zapewnić większej liczbie Polaków wysokie emerytury mogą tak naprawdę bardzo mocno uderzyć w przedsiębiorców, których nie będzie stać na ponoszenie dodatkowych kosztów związanych z zatrudnieniem. W związku z tym nowe przepisy mogą być uderzeniem w przedsiębiorców, które będzie zmuszało ich do zwolnienia pracowników.

Jeżeli szukasz sposobu na uniknięcie konieczności ponoszenia wyższych kosztów zatrudnienia to rozwiązaniem jest założenie dla siebie i swoich współpracowników spółki LLC w Stanie Wyoming. Jest to rozwiązanie najbardziej korzystne dla wszystkich osób, które chcą skupić się na prowadzeniu swojego biznesu i ponosić mniejsze koszty związane z prowadzeniem firmy.

Formularz kontaktowy