Nowy pomysł rządu – „piątka” PIS

26 marca 2019 07:39

Rząd nadal kontynuuje politykę transferów pieniężnych do różnych grup społecznych. W ostatnim czasie przedstawiono pięć nowych pomysłów, które mają wspomóc konkretne grupy osób. Według szacunków sfinansowanie programów ma wynieść około 40 mld złotych. Bardzo prawdopodobne jest zatem to, że rząd sięgnie do portfeli podatników, aby sfinansować kolejne kosztowne programy.

Kolejni eksperci przyłączają się do stwierdzenia, że bez podwyżki podatków nie będzie możliwe sfinansowanie nowych programów rządu. Mówi się, że rządzący zamierzają między innymi podnieść dla przedsiębiorców składki ZUS. Nie jest wykluczona również podwyżka innych podatków. Nowe pomysły rządu to zatem kolejny cios w przedsiębiorców, którzy będą zmuszeni do płacenia jeszcze wyższych danin na rzecz państwa. Prowadzenie działalności stanie się zatem jeszcze trudniejsze.

Sposobem uniknięcia kolejnych podwyżek podatków jest założenie spółki LLC w Wyoming. Można dzięki temu naprawdę wiele zaoszczędzić i nie obawiać się o nagły wzrost opodatkowania.

Formularz kontaktowy