Niższy ZUS w 2020 roku tylko dla nielicznych

1 listopada 2019 01:52

Ostatnie tygodnie przyniosły wiele istotnych rozstrzygnięć dla polskich przedsiębiorców. Kluczowa okazała się choćby decyzja o obniżonych składkach do ZUS. Kto ma szansę na mniejsze opłaty?

Według aktualnych informacji, w 2020 roku niższy ZUS obejmie wyłącznie osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, a także w bieżącym roku uzyskały miesięcznie nie więcej niż 6 000 zł dochodu i 10 000 zł przychodu.

Wyższe wpływy sprawią, że przedsiębiorca nie skorzysta z obniżonych składek ZUS. Na nowych przepisach skorzystają zatem głównie usługodawcy, którzy utrzymują się z niewielkich prowizji, jeśli oczywiście nie przekroczą założonego limitu przychodów.

Wszyscy pozostali będą zmuszeni płacić składki w pełnym wymiarze przez kolejnych 12 miesięcy. Nawet jeśli ich dochody drastycznie spadną w tym czasie, na ewentualne obniżenie opłat będą mogli liczyć dopiero w 2021 roku. Jeśli oczywiście przetrwają zaistniały kryzys.

Wszystkim, którzy chcą prowadzić biznes, bez nieustannych obaw o zmiany przepisów, Wyoming oferuje wsparcie przy zakładaniu spółek LLC – na jasnych i klarownych zasadach, przyjaznych dla przedsiębiorców.

Formularz kontaktowy