Niestosowanie split payment to ryzyko bardzo wysokich kar

31 maja 2019 04:08

Wprowadzone przez UE przepisy podzielonej płatności mają zapobiegać wyłudzeniom VAT. Polski rząd jednak w negocjacjach ostatecznego wyglądu przepisów w Polsce zaproponował bardzo wysokie kary dla przedsiębiorców, którzy nie będą stosować się do nowego prawa. MF chce, aby przedsiębiorcy na fakturach, które przekraczają 15 tys. zł lub zawierają towary z listy z załącznika nr 15, umieszczali adnotację „mechanizm podzielonej płatności”. Brak takiej adnotacji może skutkować nałożeniem kar, które mogą wynosić nawet 100% wartości VAT.

Tak wysokie kary będą dla osób zapominalskich bardzo dotkliwe i mogą zachwiać całym biznesem. Według ekspertów kary są zupełnie nieproporcjonalne i powinny być zdecydowanie niższe. Sankcje będą nakładane również na odbiorców, którzy opłacą taką fakturę oraz dodatkowo nakładane będą sankcje karnoskarbowe.

Aby uniknąć niekorzystnych zmian w przepisach wystarczy założyć spółkę LLC w Wyoming. Dzięki niej można zachować większy spokój i skupić się w pełni na rozwoju biznesu. Ryzyko otrzymania wysokich kar, które mogą wpłynąć na funkcjonowanie biznesu nie będzie w takiej sytuacji występowało.

Formularz kontaktowy