Nie daj się wykończyć urzędom - przenieś działalność do USA!

6 listopada 2017 03:36

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce śmiało można porównać do hazardu. W obydwu sytuacjach trzeba mieć dużo szczęścia. A kto go nie ma, ten ma… pecha. Boleśnie przekonała się o tym mieszkanka Białegostoku, która założyła działalność gospodarczą i na dzień dobry zderzyła się ze ścianą urzędowej bezduszności. Źródłem wszelkich problemów stał się pierwszy nieuczciwy kontrahent, który nie zapłacił za wykonaną usługę. Pomimo tego, zarówno urząd skarbowy, jak i ZUS upomniały się o swoje. Brak zapłaty na rzecz poszkodowanej firmy nie miał w tym przypadku żadnego znaczenia. VAT, podatek dochodowy oraz składka na ubezpieczenie musiały terminowo znaleźć się na kontach obydwu instytucji. Jedyną formą „wyrozumiałości” ze strony urzędu skarbowego było rozłożenie płatności podatku na raty. Z ZUS-em już się nie udało i nastąpiło zajęcie konta niefortunnej bizneswoman.

Czy tak musiało się stać? W Polsce jak najbardziej, gdyż taki sposób działania ZUS-u i urzędów skarbowych jest zgodny z obowiązującymi przepisami.

Na szczęście polscy przedsiębiorcy mogą uniknąć podobnych decydując się na przeniesienie działalności gospodarczej do USA. Realną pomoc w tym względzie zapewnia Kancelaria Wyoming LLC. Każdy polski przedsiębiorca, zainteresowany przejściem pod liberalną amerykańską jurysdykcję gospodarczą, może nawiązać z Kancelarią kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Formularz kontaktowy