Kancelaria Wyoming LLC USA

Największe utrudnienia w prowadzeniu działalności gospodarczej w Polsce

Polscy przedsiębiorcy wcale nie mają łatwo. Prowadzenie działaności gospodarczej wiąże się bowiem ze sporą odpowiedzialnością oraz licznymi trudnościami, które pojawiają się niemal na każdym kroku. Jeśli ktoś nie ma gruntownej wiedzy z zakresu biznesu, finansów, prawa oraz oczywiście własnej dziedziny, naraża się na wiele komplikacji oraz problemów. Zwróciły na to uwagę niedawno osoby uczestniczące w badaniu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Przedsiębiorcy w naszym kraju wskazują, że największe utrudnienia dotyczą kwestii systemowych, związanych z brakiem stabilności przepisów, które na dodatek potrafią być interpretowane przez urzędników w sposób bardzo krzywdzący. Równie uciążliwe bywają też coraz wyższe podatki oraz kontrole, przeprowadzane niejednokrotnie bez konkretnej przyczyny i trwające nawet przez 6 miesięcy, co znacząco destabilizuje sytuację w firmie.

Sporym problemem zaczyna być także kwestia rosnących cen surowców oraz kosztów pracy. To wszystko sprawia, że utrzymanie płynności finansowej firmy, nie mówiąc o jej regularnym rozwoju, bywa ekstremalnie trudne, stresujące a niekiedy nawet niewykonalne.

Istnieje jednak dobre wyjście z tej sytuacji. Założenie spółki LLC pozwala na prowadzenie biznesu w warunkach komfortowych – bez obaw o ciągłe kontrole, zmiany w przepisach lub coraz wyższe podatki. Dzięki niej przedsiębiorca może w końcu zająć się swoją firmą, bez nieustannej obawy, co przyniesie nowy dzień.

Formularz kontaktowy