Ministerstwo Finansów z jeszcze większymi kompetencjami.

4 września 2018 01:47

Ministerstwo Finansów uznało, że wbrew pozorom, przedsiębiorcy wciąż mają zbyt mało utrudnień w naszym kraju, dlatego postanowili to zmienić! A mowa o nowelizacji ustawy o KAS, a dokładniej o udostępnieniu resortowi finansów wszystkich informacji, jakie zbiorą funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej.

Przez „wszystkich” mamy na myśli – podsłuchane rozmowy, zebrane dokumenty, akta osobowe i inne materiały operacyjne, do których do tej pory miała dostęp wyłącznie prokuratura. Teoretycznie MF zasłania się chęcią kontroli i zwiększania profesjonalizmu samej KAS, ale wiemy jaka jest prawda. Największym hobby naszego rządu jest totalna kontrola podatników. Nic tylko czekać, aż zaczną nadużywać tej władzy.

Czy i Ty uważasz, że ta sytuacja jest co najmniej.. niepokojąca? My bardzo, dlatego apelujemy, nie godź się na taki stan rzeczy. Możesz to zmienić, rozliczając się w innym miejscu. Chociażby w Stanie Wyoming, gdzie panują proste zasady, a każdy podatnik śpi spokojnie, bo przepisy są zrozumiałe i dla ludzi.

Formularz kontaktowy