Kuszą 9% podatkiem CIT, ale małym druczkiem dodają, że dla nielicznych

28 września 2018 09:47

Nic nas już nie zdziwi. Obiecują złote góry i niskie podatki, choć VAT wciąż się nie zmienia. Jednak zmieni się CIT! Kuszą 9% dochodowego zamiast 15% - całkiem przyjemnie, prawda? Wielu przedsiębiorców już zaciera ręce i cieszy się z „oszczędności”, jednak jak to bywa w naszym kraju, przywilej jest tylko dla nielicznych.

Sprawiedliwość dla wszystkich? Po co! Przecież to przereklamowane hasło. Tak też podchodzi do sprawy MF i zaostrza przepisy. Wystarczy, że spółka ze sprzedaży brutto osiągnie wynik wyższy niż 1,2 mln euro, a zostanie mianowana nie do Gazeli Biznesu, Firmy Roku, a.. podatnika, który z przyjemnością zapłaci aż 19% CIT.

Rząd sięga do kieszeni przedsiębiorczych i ciężko pracujących. Na razie tylko do wąskiej grupy, jednak tylko czekać, aż wycofa podatek liniowy dla osób fizycznych i wymyśli jeszcze inne daniny, które tylko w teorii będą dobrowolne. Ku chwale ojczyzny, oddajmy ciężko zarobione pieniądze. Chyba, że wolisz się przed tym obronić, pracując dla siebie i swoich pracowników, a rozliczając się w Wyoming na prostych i sprawiedliwych zasadach? Wybór należy do Ciebie.

Formularz kontaktowy