Kancelaria Wyoming LLC USA

Kontrole z Urzędu Skarbowego u korzystających z Tarczy Antykryzysowej

Kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa trwa. Przedsiębiorcy w Polsce próbują jakoś walczyć o utrzymanie swoich firm, łatając dziury w budżetach i szukając oszczędności. Wielu z nich zdecydowało się na skorzystanie z rządowej Tarczy Antykryzysowej, co może wiązać się dla nich z przykrymi konsekwencjami.

Jednym z efektów mogą być na przykład kontrole z Urzędu Skarbowego. Urzędnicy chcą weryfikować, czy faktycznie przedsiębiorcom taka pomoc przysługuje.

Wszystko z powodu nieprecyzyjnego zapisu – „negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu Covid-19”. W praktyce dla każdego przedsiębiorcy oznacza to coś zupełnie innego. Niestety tak ogólne sformułowanie daje też furtkę do różnych interpretacji urzędniczych.

Konsekwencje zawsze spadną na właścicieli firm, którzy obecnie próbują przetrwać w trudnej rzeczywistości, a w niedługiej przyszłości mogą być zmuszeni do udowadniania, że koronawirus faktycznie utrudnił im prowadzenie działalności.

Takich problemów nie mają osoby w spółkach LLC, w których wszystkie przepisy są zawsze proste i klarowne, a przedsiębiorcy mogą zawsze spać spokojnie, bez obaw o kontrole oraz konieczność tłumaczenia się ze wszystkich swoich poczynań w urzędach. Skupiają się na prowadzeniu biznesu i zarabianiu, zamiast na przygotowywaniu setek stron dokumentacji dla urzędników.

Formularz kontaktowy