Kancelaria Wyoming LLC USA

Kontrole skarbowe – szukanie dziur w działaniach uczciwych przedsiębiorców

W założeniu kontrole skarbowe mają służyć budowaniu państwa prawa oraz zapewnieniu spokoju dla wszystkich obywateli – również przedsiębiorców.

W praktyce niestety często nie mają one zbyt wiele wspólnego z pierwotnymi założeniami. Oczywiście odbywają się w zgodzie z funkcjonującymi paragrafami, ale wielu przedsiębiorców skarży się, że sprawdzanie i analiza dokumentów przeciąga się w nieskończoność. Niekiedy aż do skutku. Wiadomo, że jeżeli się dobrze poszuka, na każdego znajdzie się odpowiedni paragraf.

W ten sposób przedsiębiorcy regularnie płacący podatki i starający się utrzymać na trudnym rynku, mogą otrzymać wysokie kary, które pogrążą ich biznesy. Nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy to się wydarzy.

W takie kłopoty wpadła ostatnio firma Komputronik. 20 marca 2020 leszczyński oddział poznańskiego Urzędu Skarbowego wydał wobec niej negatywną decyzję podatkową. Firma może być zmuszona do zapłaty prawie 58 milionów zaległych podatków. A to tylko początek jej kłopotów. Już teraz wypowiedziano jej umowę kredytową, a Komputronik musiał rozpocząć postępowanie sanacyjne.

Równocześnie prawdziwi przestępcy, którzy rozkręcają karuzele VAT-owskie często pozostają bezkarni i spokojnie zarabiają wielkie pieniądze na swoim nieuczciwym procederze. Urząd szuka bowiem oszustw i nadużyć nie tam, gdzie trzeba.

Tego typu sytuacje zdarzają się każdego dnia i niejednokrotnie wcale nie potrzeba domniemanych milionów znalezionych przez urzędnika, aby zniszczyć dobrze funkcjonujące przedsiębiorstwo.

Warto zatem postawić na rozwiązanie proste i bezpieczne. Spółka LLC pozwala spokojnie prowadzić firmę, bez obaw o niezapowiedziane, ciągnące się przez długie lata kontrole. Dzięki tej formie działalności można zarabiać i nie bać się widma kontroli, która pozbawiłaby biznes funduszy do funkcjonowania, a wszystkich pracujących środków do życia.

Formularz kontaktowy