Konto pod nadzorem groźnej KAS

4 września 2018 01:46

O tym, że skarbówka mogła dokonać blokady konta, przekonało się już kilku przedsiębiorców. Kilkudniowa blokada miała na celu wykonanie szybkiej kontroli u podejrzanych o wyłudzenia podatkowe. Jednak było wiadomym, że urzędnik bierze przedsiębiorcę pod lupę.

Teraz będzie nieco inaczej. Szef KAS, pomimo sześciu takich interwencji w tym roku, dostaje jeszcze większe prawo, ograniczając możliwość zaskarżenia jego decyzji przez podatnika. To nie wszystko, podejrzany nie będzie nawet wiedzieć, że dochodzi do kontroli, a fiskus otrzyma nieograniczony dostęp. Do faktur, do konta, nawet do adresów IP, z których dochodziło do logowania się na koncie firmowym. Nie dowiesz się kiedy to się stanie, nie dowiesz się dlaczego, ponieważ algorytm profilu „podejrzanego” też nie jest znany. A nasz rząd przecież podejrzewa każdego! Jest to groźne narzędzie i rodzi się pytanie, czy urzędnik nie będzie nadużywać swojej władzy?

Zamiast się zastanawiać, uciekaj od tej chorej inwigilacji w stronę wolności – do stanu Wyoming. Proste zasady, jasne reguły i przyjazne przepisy dla każdego przedsiębiorcy.

Formularz kontaktowy