Konstytucja dla biznesu – realne wsparcie czy puste frazesy?

13 grudnia 2019 14:53

Rząd regularnie składa przedsiębiorcom rozmaite obietnice, które rzekomo mają przynosić usprawnienie codziennego prowadzenia firmy. Takim konceptem jest choćby Konstytucja dla Biznesu.

Jej kluczowy element to tak zwane Prawo przedsiębiorców. W teorii dzięki niemu miała zacząć obowiązywać m.in. zasada rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść przedsiębiorców. Czy rzeczywiście tak się dzieje?

Okazuje się, że urzędy wciąż niezbyt przychylnie odnoszą się do osób prowadzących działalność gospodarczą. Liczne kontrole przeciągają się w nieskończoność, znacząco utrudniając regularną pracę. O domniemaniu niewinności przedsiębiorców raczej nie ma mowy.

Pomimo pięknych zapewnień, tak naprawdę poprawa sytuacji polskich przedsiębiorców to fikcja, a osoby prowadzące biznesy wciąż borykają się z szeregiem niejasności w przepisach oraz wszechobecną dezinformacją.

Jeśli chcielibyście prowadzić firmę na prostych i jasnych zasadach, bez obaw o zawiłe procedury i ryzyko złej woli urzędników, warto założyć spółkę LLC za pośrednictwem Wyoming. Dzięki temu, nie będziecie musieli się obawiać niepotrzebnych stresów i administracyjnych trudności.

Formularz kontaktowy