Kancelaria Wyoming LLC USA

Konfiskata prewencyjna – łatwy sposób na załatanie rządowej dziury w budżecie?

Wiele mówi się ostatnio o nowym pomyśle, nad którym pracuje resort sprawiedliwości. Projekt przewiduje między innymi prewencyjne zajęcie majątku przedsiębiorcy lub osoby prywatnej, jeżeli prokurator będzie miał podejrzenie, że pieniądze mogą pochodzić z nieuczciwego źródła.

Oznacza to, że ciężar udowodnienia swoich praw do zajętych funduszy w całości spadnie na niewinnych ludzi. W międzyczasie oczywiście nie będą mogli oni korzystać z własnych pieniędzy nawet przez wiele miesięcy – zanim sąd rozstrzygnie sprawę na ich korzyść.

Jak się przed tym bronić? Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest przeniesienie firmy do krajów, które nie wprowadzają takich rozwiązań i są zdecydowanie bardziej przyjazne przedsiębiorcom, choćby pod względem korzystnych form opodatkowania i ulg.

Wielu właścicieli firm ceni też sobie prywatność i ochronę danych osobowych. Przeprowadzka biznesowa daje takie możliwości. Warto na przykład założyć spółkę LLC w stanie Wyoming, który pozwala na spokojne prowadzenie biznesu bez ujawniania danych właściciela. Założenie firmy w USA przynosi również szereg innych korzyści dla różnych branż – w wielu przypadkach jest to zdecydowanie korzystniejsze pod względem finansowym i organizacyjnym niż w Polsce.

Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie, dające spokój i stabilny rozwój firmy, bez obaw o płynność finansową oraz utrzymanie dostępu do własnych, ciężko zarobionych pieniędzy.

Formularz kontaktowy