Kancelaria Wyoming LLC USA

Kolejny wzrost składek dla przedsiębiorców

Właściciele firm nie mają łatwo. Wciąż borykają się z konsekwencjami epidemii koronawirusa. Oprócz tego wszyscy z niepokojem czekają na rządowe kalkulacje budżetowo-finansowe i oszacowanie wysokości danin dla przedsiębiorców do zapłaty w 2021 roku.

Już teraz nie wygląda to zbyt korzystnie dla właścicieli biznesów, zwłaszcza pod kątem składek ubezpieczeniowych. Jak podają dane z GUS przeciętne wynagrodzenie w czerwcu 2020 roku w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 5286 zł, czyli o ponad 180 zł więcej niż w analogicznym okresie sprzed roku. Przewiduje się, że wartość ta będzie nadal rosła. A to sprawi, że w czerwcu 2021 składki na ubezpieczenie społeczne będą obliczane od kwoty około 5500 zł.

W przyszłym roku przedsiębiorcy najprawdopodobniej zapłacą zatem do ZUS o prawie 70 zł więcej niż obecnie.

Niepewność sytuacji, wynikająca z epidemii koronawirusa oraz wciąż rosnących koszty prowadzenia działalności, naprawdę zniechęca oraz potrafi zachwiać stabilnością nawet najlepszej firmy.

Czy jest wyjście z tej sytuacji? Warto rozważyć założenie spółki LLC w Wyoming – na prostych i klarownych zasadach, bez nieustannego wzrostu kosztów. Dzięki temu można skupić się na prowadzeniu firmy i po prostu uczciwie zarabiać.

Formularz kontaktowy