Kolejne uderzenie fiskusa w prowadzących działalność gospodarczą

11 kwietnia 2019 01:36

W Ministerstwie Finansów trwają obecnie prace nad tak zwanym „testem przedsiębiorczości”. Ma on być wymierzony w prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy rozliczają się na podstawie 19 procentowego podatku. Test ma odsiać „prawdziwych” przedsiębiorców od tych, którzy wystawiają tylko jedną fakturę miesięcznie dla jednego klienta.

Przedsiębiorcy, którzy nie przejdą testu będą zmuszeni do płacenia wyższych składek na ubezpieczenia społeczne oraz rozliczania się według stawek podatkowych 18 i 32%. Tym samym osoby te będą osiągały mniejsze dochody z wykonywanej pracy. Prace Ministerstwa Finansów mają na celu kolejne uderzenie w przedsiębiorców i jeszcze mocniejsze zmniejszenie osiąganych przez nich przychodów.

Najlepszym wyjście z sytuacji jest przeniesienie działalności do Wyoming i założenie spółki LLC. Przeniesienie działalności do USA umożliwia uniknięcie wielu niekorzystnych przepisów i spokojne rozwijanie prowadzonej przez siebie działalności. Komfort prowadzenia firmy dzięki temu w znaczący sposób wzrasta.

Formularz kontaktowy