Interpretacje podatkowe stracą swoją moc

4 maja 2018 03:10

W świecie nadal unosi się negatywny obraz Polaka-Kombinatora. Niestety też doczekaliśmy się czasów, gdy i nasz rząd tak właśnie nas określa. Przedsiębiorca? Największe zło, bo tylko myśli jak nie płacić podatków i oszukać organy skarbowe. Stąd też powstał kolejny, jakże niedopracowany i niezwykle ogólnikowy pomysł na usunięcie wszystkich interpretacji podatkowych, by nie móc optymalizować podatków (nie mylmy tego z kreatywną księgowością!).

Otóż, MF zauważyło, że jakiś odsetek spółek, które są powiązane kapitałem / właścicielem, wymienia się usługami, „unikając” wysokich podatków. Jak z tym walczyć? Nie z problemem, ale całym systemem, karząc każdego jednego przedsiębiorcę, nawet tego, który okazjonalnie korzysta z optymalizacji. Można? Jak widać – bez mrugnięcia okiem! Teraz czekają nas spowiedzi przed urzędnikami, jakich korzyści spodziewamy się z danej optymalizacji, a na wydanie interpretacji będziemy czekać nawet pół roku! Niepewności, strachu i paraliżu biznesu. W końcu Polska taka wspierająca.

Co tu dużo mówić, chcą zwiększyć wpływy z podatków, ale nieudolnie, bo coraz więcej uczciwych przedsiębiorców wybierze prowadzenie firmy za granicą – chociażby w Wyoming, aby skupić się na biznesie, a nie kolejnych interpretacjach, spowiedziach i wyciąganiu pieniędzy z ich portfeli.

Formularz kontaktowy