Interpretacja VAT w zakresie pośrednictwa handlu towarami

27 czerwca 2019 21:55

Interpretacja podatkowa Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej z 16 kwietnia 2019 roku określa, że w sytuacji, gdy firmy działające w państwach poza UE będą nabywcami usług dropshippingu od krajowej spółki, która spełnia definicję podatnika to miejscem opodatkowania usług będą państwa, w których usługobiorcy posiadają swoje oddziały.

Taka sytuacja dotyczy przede wszystkim osób, które prowadzą biznes w modelu dropshippingu. Prowadząc taką działalność firma zarejestrowana w Polsce jedynie pośredniczy w zakresie dostarczania towarów z innych państw (najczęściej z Chin). W rzeczywistości jednak firma nie posiada kontaktu z produktami, które są przedmiotem handlu, ponieważ trafiają one bezpośrednio z Chin do klienta końcowego. Firma pośrednicząca pobiera jedynie prowizję za swoje pośrednictwo. Wydana interpretacja jest zgodna z postawą prezentowaną przez organy skarbowe.

Amerykańska spółka LLC doskonale sprawdza się w modelu dropshipping'u. W ten sposób można znacznie ograniczyć koszty i formalności związane z prowadzeniem firmy i w pełni skupić się na rozwoju przedsiębiorstwa.

Formularz kontaktowy