Fiskus może zablokować konto firmy bez dowodów

29 grudnia 2018 00:04

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w ostatnim czasie wydał wyrok zgodnie, z którym przedłużenie blokady konta firmowego na 3 miesiące nie jest konieczne prowadzenie postępowania dowodowego. Prowadzi to do sytuacji, w której Urząd Skarbowy może przedłużać blokadę konta firmowego bez konieczności posiadania dowodów na popełnienie przestępstwa bądź wykroczenia.

Ten precedensowy wyrok to kolejny cios wymierzony w stronę przedsiębiorców. Blokada konta może zostać bowiem zastosowana wobec każdego przedsiębiorstwa, które zostanie wytypowane przez system typowania oszustw. System może natomiast wytypować przedsiębiorstwa, które na pewnym etapie znalazły się nieświadomie w karuzeli podatkowej bądź firmy, które dokonywały podejrzanych według urzędników transakcji.

Sposobem na uniknięcie kłopotów i przewlekłych postępowań o odblokowanie konta jest założenie spółki LLC w Wyoming. Można za sprawą tego typu działania przenieść swoją działalność do miejsca, gdzie przedsiębiorcom nie przeszkadza się w prowadzeniu działalności.

Formularz kontaktowy