Kancelaria Wyoming LLC USA

Firmy rodzinne bez pomocy z tarczy antykryzysowej

Wiele firm mocno ucierpiało z powodu pandemii koronawirusa. Pojawiły się problemy ze sprzedażą rozmaitych towarów i usług, sporą część pracowników oddelegowano do pracy zdalnej. A to wszystko przełożyło się na problemy finansowe.

Teoretycznie wsparciem dla polskiego biznesu miała być rządowa tarcza antykryzysowa. Wielkie nadzieje budziły choćby subwencje z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Okazuje się jednak, że nie każde przedsiębiorstwo może skorzystać z tej pomocy.

Na największe trudności natrafiły zupełnie niespodziewanie firmy rodzinne, które działają w grupach spółek powiązanych. Według regulaminu przyznawania środków z Funduszu otrzymane pieniądze nie mogą być wykorzystane do zapłacenia za towar od któregoś z powiązanych podmiotów.

Wielu małych i średnich przedsiębiorców decyduje się na wyodrębnienie kilku spółek, które zajmują się różnymi aspektami działalności – jedna z nich prowadzi produkcję, druga na przykład przejmuje kwestie związane z dystrybucją. Nie ma w tym nic nagannego ani niezgodnego z prawem.

W myśl przepisów tego typu podmioty nie mogą jednak liczyć na rządowe wsparcie i w tej trudnej sytuacji dla całej gospodarki są pozostawione same sobie.

Dla wszystkich, którzy pragną spokoju oraz prowadzenia firmy na klarownych zasadach, rozwiązaniem jest spółka LLC – przejrzysta i pozwalająca na sprawne zarządzanie całym biznesem, bez oglądania się na niezrozumiałe i nielogiczne przepisy prawne.

Formularz kontaktowy