Czy przedsiębiorcy będą musieli oddać swoje pieniądze państwu?

27 grudnia 2019 07:46

Polscy przedsiębiorcy w ostatnim czasie na każdym kroku napotykają kolejne trudności. Pojawiły się białe listy podatników, czyli konieczność dodatkowej weryfikacji wszystkich kontrahentów. Od przyszłego roku, składki ubezpieczeniowe wzrosną o kolejnych 10%, osiągając rekordową kwotę niemal 1500 zł.

Okazuje się, że rząd przymierza się także do wykorzystania pieniędzy zdeponowanych na kontach firmowych. Czy zatem, prowadząc firmę, możemy jeszcze spać spokojnie?

Podczas przedwyborczej konwencji Jarosław Kaczyński wiele miejsca poświęcił koncepcji wielkiego rozwoju gospodarczego, który miałby być wspierany przez państwo. Według partii rządzącej, aby sfinansować działania na tak wielką skalę, trzeba wykorzystać środki zgromadzone przez przedsiębiorców. Ma to również przeciwdziałać wyprowadzaniu kapitału za granice.

Czy rzeczywiście do tego dojdzie, trudno powiedzieć. Warto jednak wcześniej zabezpieczyć się przed niemiłymi niespodziankami i nadprogramową inwigilacją. Rozwiązaniem może być założenie spółki LLC, która pozwala na sprawne prowadzenie firmy, bez obaw o wykorzystanie firmowych pieniędzy do realizacji obietnic wyborczych przez partie polityczne.

Formularz kontaktowy