Kancelaria Wyoming LLC USA

Członek zarządu pociągany do odpowiedzialności za zobowiązania spółki

Spółki to jeden z najpopularniejszych typów działalności obecnych w naszej gospodarce. Pełnienie funkcji w zarządzie takiego podmiotu daje często solidne zyski oraz buduje prestiż i pozycję przedsiębiorcy. Oprócz pozytywnych aspektów pojawia się jednak wiele problemów, z których trzeba zdawać sobie sprawę, gdyż bywają przyczyną stresu, a nawet pociągnięcia do odpowiedzialności finansowej lub karnej.

Nie ma w tym nic dziwnego i odkrywczego. Osoby pełniące funkcje w zarządach ponoszą bowiem odpowiedzialność za działania i zobowiązania spółek.

A wykroczeń lub przestępstw skarbowych przewidzianych przez kodeks karny skarbowy może być naprawdę wiele. Niejednokrotnie można narazić się na nieprzyjemne skutki, popełniając zwykły, niezamierzony błąd. Pamiętajmy, że przed efektami karnymi dla członka zarządu nie chroni zatrudnienie księgowych i profesjonalnych doradców finansowych.

Co zatem zrobić, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo? Część osób faktycznie otacza się doświadczonymi specjalistami od spraw rachunkowych i prawnych, choć jak już napisaliśmy – nie chroni to przed odpowiedzialnością przy oskarżeniach o oszustwa podatkowe. Liczą na szczęście i nieomylność innych. Skuteczniejsze jest jednak założenie spółki LLC. Rozwiązanie tego typu daje szansę na korzystne traktowanie finansowe oraz ochronę osobistej odpowiedzialności wszystkich osób pełniących funkcje w zarządzie.

Formularz kontaktowy