Czar pryska – działalność niezarejestrowana to fikcja

28 września 2018 09:48

Prawo Przedsiębiorcy, które zostało wdrożone przez obecny rząd miało być korzystne dla niezdecydowanych. Nie wiesz, czy Twój biznes wypali? Skorzystaj z ‘działalności niezarejestrowanej’, bez składek, bez formalności, tylko do pewnego poziomu dochodu. Jednak ZUS wyciąga rękę po swoje i uważa, że składki i tak trzeba zapłacić.

Niezarejestrowana działalność już od początku budziła wiele wątpliwości. Na tyle, że pewien młody przedsiębiorca poprosił o interpretację do ZUSu o wspomniane składki i ulgi na start. Zakład wykorzystał okazję i nie zaprzeczył, jakoby opłat na swoją rzecz nie trzeba było płacić. Wniosek z tego prosty – niezarejestrowana działalność to tylko napompowane hasło, które jest niczym innym, jak umową cywilnoprawną.

Po polsku, co to oznacza? Twój kontrahent i tak będzie zobowiązany do opłacania składek za Twoją pracę, jak w przypadku umowy zlecenia. Tym samym korzystanie z tego „prawa” jest pozbawione sensu, ponieważ odbiega od deklaracji ministerstwa. Może i chcieli dobrze, ale znowu coś nie wyszło. Nic się nie stało.. Polsko, nic się nie stało.. Tutaj pytanie do Ciebie, chcesz skończyć z kłamstwami i pokrętnymi zasadami w Polsce? Sprawdź jak prowadzi się firmę w Wyoming. Niskie opłaty, minimum formalności i legalność! Skończ z pustymi deklaracjami, które i tak mają na celu wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy, bo tak. Tak właśnie u nas działa ZUS.

Formularz kontaktowy