Coraz większe problemy z prowadzeniem działalności w Polsce

31 maja 2019 04:09

W Polsce występują coraz większe problemy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wprowadzane są coraz to nowsze przeszkody, które utrudniają przedsiębiorcom funkcjonowanie. Najnowszym pomysłem jest wprowadzenie testu przedsiębiorcy, który ma sprawdzać czy dana osoba faktycznie jest przedsiębiorcą. Takie pomysły zwiększają niepewność osób prowadzących działalność gospodarczą.

Bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na komfort prowadzenia działalności są również coraz częstsze kontrole Urzędu Skarbowego. Przedsiębiorcy są coraz bardziej inwigilowani, a jakiekolwiek błędy w rozliczeniach skutkują bardzo dotkliwymi karami dla przedsiębiorców. Autorski wskaźnik MWG określa, że pod względem kosztów założenia działalności oraz czasu na to potrzebnego Polska plasuje się na 23 miejscu spośród 30 państw. Wyprzedzają nas nawet takie kraje jak Węgry, Bułgaria czy Łotwa.

Zdecydowanie lepszym wyborem jest założenie spółki LLC w Wyoming, gdzie przepisy są znacznie bardziej przyjazne dla przedsiębiorców. Samo założenie spółki, jak i jej dalsze prowadzenie jest znacznie prostsze co powoduje, że zdecydowanie bardziej warto przenieść swoją działalność właśnie w to miejsce.

Formularz kontaktowy