Kancelaria Wyoming LLC USA

Chcesz być chory, zablokuj firmowe konto! Nowe interpretacje przepisów w ZUS

Prowadzenie firmy w naszym kraju nie należy do najprostszych zadań ze względu na zmienną sytuację gospodarczą, nieustanne zmiany w przepisach, które ewidentnie nie ułatwiają działania i często wprowadzają chaos. Dodatkową trudnością bywa też interpretacja funkcjonującego prawa przez urzędy – a ona może niekiedy być jeszcze bardziej absurdalna niż samo prawo.

Do mistrzostwa w tej dziedzinie doszedł niedawno Zakład Ubezpieczeń Społecznych, uznając, że przedsiębiorczyni z branży e-commerce nie należało się zwolnienie lekarskie na dzieci, skoro na jej firmowe konto wpływały w tym czasie pieniądze za przeprowadzone transakcje. Dodajmy tylko, że wpłaty dotyczyły sprzedaży, za pośrednictwem wyspecjalizowanych portali internetowych, dokonanych jeszcze przed chorobą. ZUS uznał jednak, że kobieta złamała prawo, gdyż zamiast zajmować się dziećmi, prowadziła działalność zarobkową, więc zwolnienie i zasiłek jej się nie należały.

Dochodzimy zatem do sytuacji, w której jeśli przebywamy na zwolnieniu lekarskim, wpłynięcie na nasze konto choćby złotówki od kontrahenta, to według urzędników dowód, że nie chorujemy a wciąż prowadzimy działalność gospodarczą.

Niestety nie można równocześnie walczyć z rynkiem, konkurencją, przepisami oraz ich interpretacją. Dlatego, jeśli chciałbyś po prostu zająć się prowadzeniem swojej firmy i zarabiać, bez obaw, że jedna decyzja urzędnika pozbawi Cię uczciwie zarobionych pieniędzy, już dziś załóż spółkę LLC. Dzięki niej wszystko stanie się prostsze, wygodniejsze i bardziej przystępne, bez kruczków prawnych i krzywdzącej interpretacji przepisów.

Formularz kontaktowy