Kancelaria Wyoming LLC USA

Biznes pod lupą Skarbówki – wracają nasilone kontrole

Mamy już za sobą lockdown wywołany globalną pandemią koronawirusa. Obecnie powoli odmraża się poszczególne sektory gospodarki. Biznesy zaczynają działać. Wraz z nimi do intensywnej pracy powróciły również Urzędy Skarbowe.

Urzędnicy już teraz wysyłają pisma do przedsiębiorców, wzywając ich do stawienia się w charakterze świadków lub do złożenia wyjaśnień. Nadal bywa to jednak mocno utrudnione dla petentów. Wielu z nich wciąż pracuje zdalnie, a godziny otwarcia urzędów dla osób z zewnątrz są mocno ograniczone.

Dodatkowo przedsiębiorcy obawiają się wzmożonej fali kontroli skarbowych, które ich zdaniem z powodu coraz gorszej sytuacji budżetowej mogą kończyć się negatywnymi decyzjami dla podatników. Czy tak faktycznie będzie – trudno przewidzieć. Nasilone kontrole oraz liczne wezwania do stawienia się w urzędzie już jednak się rozpoczęły.

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby spać spokojnie i skupić się na podnoszeniu biznesu po globalnym kryzysie, bez konieczności poświęcania całej energii na kontrole skarbowe, mają jednak skuteczne wyjście z sytuacji. Warto rozważyć założenie spółki LLC – opartej o model spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, funkcjonującej na przejrzystych zasadach oraz dającej solidną ochronę osobistej odpowiedzialności dla zaangażowanych przedsiębiorców.

 

Formularz kontaktowy